Laureaci i laureatki Fulbright Graduate Student Award 2022-23

• Natalia Kozłowska
  • Aktualności, Program Fulbrighta

Zakończyliśmy procedurę konkursową dla programu Fulbright Graduate Student Award 2022-23 i z przyjemnością prezentujemy listę laureatów i laureatek.

Fulbright Graduate Student Award to stypendia dla osób z polskim obywatelstwem zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego lub trzeciego stopnia w USA. Stypendium przyznawane jest na pierwszy rok studiów magisterskich, doktoranckich lub innych kończących się uzyskaniem dyplomu uczelni amerykańskiej na poziomie graduate, z możliwością przedłużenia finansowania na drugi rok studiów.

Nabór wniosków do programu trwał do 23 kwietnia 2021 r. W konkursie wzięło udział 77 wnioskodawców. W wyniku procedury konkursowej obejmującej ocenę merytoryczną projektu przygotowaną przez 3 niezależnych ekspertów oraz rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami i kandydatkami, których wnioski otrzymały najwyższe noty, przyznano 6 nominacji a 2 osoby znalazły się na liście rezerwowej. Nominowani do stypendium zostali:

1. Iwo Jedynecki, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Bydgoszcz
  2. Elżbieta Jodłowska-Siewert, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań
  3. Dominik Kufel, University College London, Londyn
  4. Michał Laskowski, Politechnika Gdańska, Gdańsk
  5. Emilia Miękisz, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Warszawa
  6. Aleksandra Wałaszek, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wrocław

Na liście rezerwowej znaleźli się:

1. Krzysztof Przybyło, Politechnika Śląska w Gliwicach, Gliwice
  2. Szymon Hawryszko, University College London, Londyn

Osoby nominowane do stypendium intensywnie pracują teraz nad złożeniem aplikacji na wybrane przez siebie programy studiów. Warunkiem otrzymania stypendium jest otrzymanie oferty z uczelni amerykańskiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!