Laureaci i laureatki Programu BioLAB 2021-22

  • Natalia Kozłowska
  • Aktualności, Program BioLAB
  • Brak komentarzy

Z przyjemnością publikujemy listę laureatów Programu BioLAB 2021-22. 39 studentów i studentek odbędzie roczny staż w jednym z czterech renomowanych ośrodków badawczych w USA.

Program BioLAB przeznaczony jest dla studentów i studentek studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Podczas stażu studenci dołączają do zespołów badawczych prowadzących projekty z takich dziedzin jak neurologia, krystalografia, wirusologia czy genetyka molekularna. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.” Stypendyści i stypendystki programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

W ramach tegorocznej edycji otrzymaliśmy 78 kompletnych wniosków. Rekrutacja składała się z dwóch etapów: oceny formalnej i merytorycznej elektronicznego wniosku zgłoszeniowego oraz rozmów z komisją kwalifikacyjną. W tym roku, z powodu pandemii, rozmowy odbyły się w całości przez Internet.

Laureatom i laureatkom serdecznie gratulujemy! 

Oklahoma Medical Research Foundation

  1. Adam Kulpa, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Biotechnologia
  2. Agnieszka Łastowska, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia molekularna
  3. Maria Narożna, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Biochemia farmaceutyczna
  4. Ewa Poljańska, Uniwersytet Jagielloński, Medycyna laboratoryjna
  5. Marcelina Pyclik, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN, Biologia
  6. Marcin Radziszewski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Bioinformatyka
  7. Bartosz Rapacz, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia
  8. Maria  Rostworowska, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia
  9. Patrycja Szybowska, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  10. Evelina Voloviceva, Uniwersytet Jagielloński , Biochemia
  11. Weronika Zarzycka, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia

University of Chicago

  1. Karolina Dudek, Politechnika Śląska, Biotechnologia
  2. Wojciech, Gogacz, Uniwersytet Gdański, Biznes chemiczny
  3. Agnieszka Grelska, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia
  4. Filip Machaj, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Medycyna
  5. Julia Marcińska, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia molekularna
  6. Michał Rekies, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Biotechnologia
  7. Jakub Rosik, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Medycyna
  8. Aleksandra Tomaszewska, Uniwersytet Łódzki, Biologia
  9. Karolina Warzecha, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia molekularna

University of Texas, Southwestern Medical Center

  1. Alicja Brudnicka, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  2. Konrad Jazgar, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia molekularna
  3. Innesa Leonovich, Uniwersytet Jagielloński, Analityka medyczna
  4. Otgonbileg Onolbaatar, Uniwersytet Warszawski, Biotechnologia
  5. Aleksandra Wosztyl, Uniwersytet Warszawski, Chemia i biotechnologia

University of Virginia

  1. Sylwia Bednarek, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Neurobiologia
  2. Michał Chołko, Uniwersytet Jagielloński, Biotechnologia
  3. Klaudia Filipek , Uniwersytet Jagielloński, Biochemia
  4. Agnieszka Gąska, Uniwersytet Śląski, Biotechnologia
  5. Ewelina Hejenkowska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicz, Biotechnologia
  6. Michał Jędrusiak, Uniwersytet Jagielloński, Medycyna
  7. Oleksandr Khoroshevskyi, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Bioinformatyka
  8. Arkadiusz Kołodziej, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Medycyna
  9. Maria Latacz, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Medycyna
  10. Khosiyat Makhmudova, Uniwersytet Wrocławski, Biotechnologia
  11. Żaneta Markowska, Uniwersytet Jagielloński, Biochemia
  12. Aleksandra Raszplewicz, Uniwersytet Gdański, Biotechnologia
  13. Ewelina Sochacka, Uniwersytet Łódzki, Biotechnologia
  14. Monika Wieliniec, Uniwersytet Jagielloński, Biofizyka
Loading...