Konferencja „Direct to internationalization: How to attract American students to Polish universities?”

• Autor: Fulbright Polska
  • Kategoria: Aktualności, Biuro prasowe, Strona główna

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oraz Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej NAWA zapraszają na dwudniową konferencję “Direct to internationalization: How to attract American students to Polish universities?

Uczestnicy dowiedzą się miedzy innymi o współpracy polsko-amerykańskiej w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, oraz o narzędziach i możliwościach, jakie oferuje NAWA oraz Komisja Fulbrighta, aby tę współpracę rozwijać.

Ponadto, amerykańscy i polscy eksperci opowiedzą o tym w jaki sposób przyciągać studentów ze Stanów Zjednoczonych na pełne studia, jak nawiązać współpracę z amerykańskimi uczelniami oraz wykorzystać potencjał polskich uczelni, aby współpraca ta przynosiła jak najwięcej korzyści oraz zwiększała liczbę amerykańskich studentów w Polsce.

Konferencja odbędzie się 8 marca w Warszawie, a 7 marca nastąpi jej oficjalne otwarcie połączone z bankietem organizowanym przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta z okazji 60-lecia istnienia Programu Fulbrighta w Polsce. Na uroczystości otwarcia konferencji swoją obecność potwierdzili m.in. Georgette Mosbacher, Ambasador USA w Polsce oraz Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. O dobrą zabawę zadbają światowej klasy jazzmani z U.S. Air Forces in Europe Band.

Wśród panelistów są m.in. prof. Juanita Villena-Alvarez z University of South Carolina Beaufort, prof. Marek Konarzewski z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grażyna Żebrowska z Ambasady RP w Waszyngtonie, dr Christopher Medalis, ekspert ds. edukacji międzynarodowej z Nowego Jorku oraz przedstawiciele polskich i amerykańskich uczelni.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 28.02.2019 r.

Zapraszamy do rejestracji: https://nawa.gov.pl/promocja-i-targi/warsztaty-i-szkolenia/cykl-direct-to-internationalization/76-direct-to-internationalization-3.