James Wolfe nowym członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Informujemy, że Pan James Wolfe został powołany do Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

James Wolfe powrócił do Ambasady USA w Warszawie aby kierować sekcją dyplomacji publicznej, w której w latach 2005-2009 pełnił funkcje Attaché ds. kultury i rzecznika prasowego. Pan Wolfe jest zawodowym dyplomatą, niedawno zakończył służbę w Ambasadzie USA w Meksyku na stanowisku radcy ds. edukacji i kultury (2017-2020). Wcześniej pełnił funkcję specjalisty spraw publicznych i rzecznika w Misji USA przy Unii Europejskiej oraz rzecznika w Ambasadzie USA w Kijowie.

Przed przejściem do dyplomacji publicznej był urzędnikiem ekonomicznym Departamentu Stanu i negocjatorem handlowym, służąc w Biurze ds. Półkuli Zachodniej oraz w Biurze Przedstawiciela Handlowego USA. Pełnił również funkcje oficera ekonomicznego w biurze ds. Kuby, szefa oddziału w Mostarze Ambasady USA w Bośni i Hercegowinie (1997-1999), a także pracował w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Bonn, Berlinie i Warszawie.

Uzyskał tytuł magistra Szkoły Służby Zagranicznej Uniwersytetu Georgetown i licencjata z College of William and Mary. Studiował również na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Pan Wolfe zna język polski, niemiecki, ukraiński i hiszpański.

James Wolfe zastąpił w Radzie Franka Finvera. Pan Finver zakończył już służbę w Ambasadzie USA w Warszawie i wrócił do Stanów Zjednoczonych. Pragniemy podziękować Panu Finverowi za wspieranie działań Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz wyrazić wdzięczność za trzy lata wspaniałej współpracy.

Related Posts
Loading...
Skip to content