HASHTAG ENSEMBLE zagra w kalifornijskich centrach muzyki elektroakustycznej dwa koncerty monograficzne z muzyką Fulbrightera Rafała Zapały

Zespół Hashtag Ensemble wystąpi w kalifornijskich centrach muzyki elektroakustycznej: UC Berkeley Center for New Music and Audio Technologies (CNMAT) i The Stanford University Center for Computer Research in Music and Acoustics (CCRMA). Seria dwóch koncertów jest częścią rezydencji Rafała Zapały w CNMAT na University of California, Berkeley w ramach stypendium Fulbright Senior Award 2021-22.

Celem tego badawczo-artystycznego projektu jest teoria nowej, zapośredniczonej przez narzędzia technologiczne formy otwartej (Real-time Interactive System for Non-linear Music Composition and Performance). Idea partycypacyjnych, otwartych form jest badana przez kompozytora od dawna i większość jego kompozycji w różny sposób ją realizuje.

“Koncert dedykujemy pamięci Stanisława Lema, którego 100 letnią rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku i którego duch przenika każdy z prezentowanych utworów. Postaramy się przywołać charakterystyczny lemowski świat biologiczno-technologicznych hybryd i eksperymentalnej elektroniki organicznie łączącej się z czynnikiem ludzkim oraz typowy dla pisarza krytyczny dystans wobec technologii.”

Muzycy Hashtag Ensemble w programie pt. „Introverts’ Collective” zagrają 4 utwory Zapały:

• Judge Me Again (2020) (wersja na flet i l.elx)
  • Futility (2020)
  • Introverts’ Collective (2021*)
  • Scrolling to Zero (2018) (wersja na syntezatory).

Zespół wystąpi w składzie:

• Lilianna Krych – dyrygentka, instr. klawiszowe
  • Ania Karpowicz – flety
  • Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
  • Dominik Płociński – wiolonczela
  • Mateusz Loska – kontrabas
  • Wojtek Błażejczyk – gitara, elektronika
  • Szymon Kaliski – programowanie

Koncerty odbędą się z udziałem publiczności, będą transmitowane i dostępne na kanałach YT obu instytutów oraz na profilu FB Instytutu Adama Mickiewicza:

Instytut Adama Mickiewicza jest organizatorem wydarzenia. Koncerty są dofinansowane ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i
Sportu.

Serdecznie zapraszamy!