Fundusz na projekty absolwenckie

Home / Fundusz na projekty absolwenckie

Jesteś absolwentką lub absolwentem Programu Fulbrighta? Chcesz zaangażować się w rozwój Programu w Polsce i kontynuować swoją przygodę z nami? Zapraszamy do aplikowania do Funduszu na projekty absolwenckie!

Absolwenci Programu Fulbrighta z Polski mogą aplikować o grant w wysokości do 1000 PLN na realizację projektu dotyczącego:

Wzmacniania relacji między absolwentami Programu, a także między absolwentami i obecnymi stypendystami.

Promowania studiów w USA i polsko-amerykańskiej współpracy akademickiej i naukowej.

Wspierania działań Komisji promujących Program Fulbrighta w Polsce i związane z nim wartości.

Podtrzymywania polsko-amerykańskiej wymiany kulturalnej.

Karen Kirchgasser

Fundusz na projekty absolwenckie powstał dzięki wsparciu współpracowników, przyjaciół i krewnych zmarłej w 2012 roku dyplomatki Karen Kirchgasser, aby upamiętnić jej zaangażowanie w służbę publiczną i dyplomację. Celem Funduszu jest zacieśnienie współpracy z rosnącym gronem absolwentów Programu oraz wykorzystanie Waszego potencjału, wiedzy, doświadczenia, kreatywności i umiejętności liderskich.

Karen ukończyła Syracuse University w 1989 roku na kierunku komunikacja i nauki społeczne. W 2005 otrzymała tytuł magistra stosunków międzynarodowych Uniwersytetu George Washington. Już podczas studiów rozpoczęła karierę w administracji publicznej. Po studiach pracowała jako doradca senatora USA Howarda Metzenbauma, a potem jako rzecznik prasowy senatora USA Richarda Bryana. Przez ostatnie dwa lata rządów administracji Billa Clintona była zastępcą rzecznika prasowego Sekretarz Stanu USA Madeleine Albright.

Karen kontynuowała karierę na stanowisku wiceprezesa firmy GMMB w Georgetown (zajmującej się PR-em), gdzie pracowała przy krajowych i międzynarodowych projektach dotyczących zdrowia, podróżując do Azji Południowo-Wschodniej, Afryki i Ameryki Łacińskiej. W 2006 spełniło się jej życiowe marzenie: została powołana do amerykańskiej Służby Zagranicznej. W 2008, kiedy pracowała w Ambasadzie USA w Moskwie, wykryto u niej raka. W latach 2009-2010 w Genewie służyła z wyróżnieniem jako sekretarz wykonawczy amerykańskiej delegacji podczas negocjacji traktatu rozbrojenia nuklearnego New START z Rosją. Zmarła w 2012 roku na krótko przed planowanym objęciem posady w Ambasadzie USA w Warszawie.

Jak aplikować?

Fundusz jest przeznaczony dla wszystkich absolwentów Programu Fulbrighta w Polsce. O grant w ramach Funduszu na projekty absolwenckie można aplikować wielokrotnie. Zgłoszenia przyjmowane są cały rok i rozpatrywane na bieżąco.

Zgłoś się!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia rozpatrywane są na bieżąco. W ciągu trzech tygodni poinformujemy Cię o naszej decyzji.

Zrealizuj projekt

Projekt nie może rozpoczynać się wcześniej niż po terminie przewidzianym na odpowiedź ze strony Komisji.

Prześlij sprawozdanie

Wypłata grantu nastąpi po przesłaniu do Komisji Fulbrighta krótkiego sprawozdania z wydarzenia wraz ze zdjęciami dokumentującymi projekt oraz podpisanego zestawienia poniesionych kosztów.

Wesprzyj Fundusz!

Ty także możesz zostać darczyńcą Funduszu i wspomóc w ten sposób rozwój programu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z koordynatorem programu