Ceremonia wręczenia dyplomów: Polscy stypendyści i stypendystki 2021-22

W piątek 9 września 2022 r. świętowaliśmy naszych polskich Fulbrighterów i Fulbrighterki, którzy niedawno zakończyli swój pobyt na stypendium w Stanach Zjednoczonych. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w warszawskim Klubie Niebo i zgromadziła kilkadziesiąt osób. W ubiegłym roku akademickim około 60 osób wyjechało do USA w celu prowadzenia badań naukowych, zajęć dydaktycznych lub aby rozpocząć studia na poziomie graduate (magisterskie bądź doktoranckie). 

Zanim przystąpiliśmy do rozdania dyplomów, oficjalne przemówienia wygłosili: Justyna Janiszewska, Dyrektor Wykonawcza Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Jeannie Briganti z Ambasady USA w Warszawie oraz Tomasz Piotrowski reprezentujący Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jak to mamy w zwyczaju, graduacja nie byłaby kompletna bez występu na żywo naszego Fulbrightera lub Fulbrighterki. W tym roku świeżo upieczona absolwentka Ewa Sułek wyrecytowała kilka swoich wierszy, zachęcając nas na kilka minut do odejścia od “tu i teraz” i wpędzając słuchaczy w chwilę zadumy i refleksji. 

Graduacje to bardzo szczególny moment dla naszej Komisji. Rozmowy z osobami, które dopiero co wróciły ze stypendium w USA, dzielących się doświadczeniami i wrażeniami, pełnych nowych umiejętności, nadziei i niejednokrotnie wdzięczności za udzielone im wsparcie co roku napawa nas olbrzymią radością. Jesteśmy dumni z naszych absolwentek i absolwentów i życzymy im wszystkim dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Related Posts
Loading...
Skip to content