Amerykańscy stypendyści z rocznika 2018-19 otrzymali dyplomy

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku akademickiego i wręczenia dyplomów naszym Amerykańskim stypendystom odbyła się 7 czerwca w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. W roku akademickim 2018-19 gościliśmy 49 amerykańskich studentów, badaczy i wykładowców akademickich, którzy w Polsce realizowali projekty badawcze oraz prowadzili zajęcia ze studentami uczelni. Każdy z nich wniósł do Programu Fulbrighta coś wyjątkowego, dzieląc się swoimi doświadczeniami i angażując się w liczne wydarzenia społeczno-kulturowe. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć, chęci podejmowania nowych wyzwań i umiejętności łączenia ciężkiej pracy z pasją.

W uroczystości rozdania dyplomów zorganizowanej przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta wzięli udział przedstawiciele Ambasady USA, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz licznych polskich uniwersytetów i instytucji szkolnictwa wyższego. Justyna Janiszewska, Dyrektor Wykonawczy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Eric Green, Zastępca Szefa Misji Ambasady USA i Sebastian Skuza, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego pogratulowali tegorocznym amerykańskim stypendystom Fulbrighta pomyślnego ukończenia roku akademickiego w Polsce.

Eric Green podkreślił 60-lecie istnienia Programu Fulbrighta w Polsce sytuując osiągnięcia tegorocznych stypendystów w szerszym kontekście Programu jako mostu łączącego ludzi z różnych krajów. Zwracając się do tegorocznych stypendystów, powiedział: “Fulbright nie kończy się po Waszym wyjeździe z Polski. Jako ambasadorzy będziecie działać na rzecz uniwersytetów, na których byliście, i społeczności, których staliście się częścią.” Sebastian Skuza zaznaczył pozytywny wpływ obecności amerykańskich stypendystów Fulbrighta na rozwój polskiego szkolnictwa wyższego.

W przemówieniu podsumowującym pobyt na stypendium Fulbrighta w Polsce, tegoroczna absolwentka prof. Gretchen Edwalds-Gilbert podzieliła się swoimi doświadczeniami, zaznaczając, że oprócz możliwości badawczych, stypendium pozwoliło jej poznać wspaniałych ludzi, uczestniczyć w wielu wydarzeniach i poznać polska kulturę. Uroczystość rozdania dyplomów uświetnił koncert pianisty Tomasza Robaka.