Zostań Ambasadorem Fulbright Poland!

Trwa nabór do edycji 2021-23

Jesteś absolwentem/absolwentką Programu Fulbrighta? Lubisz dzielić się swoim doświadczeniem, prezentować, organizować wydarzenia? Ta propozycja jest dla Ciebie! Zostań Ambasadorem/Ambasadorką Programu Fulbrighta w Twoim mieście i pomóż nam w rekrutacji najlepszych kandydatów i kandydatek oraz w budowaniu relacji pomiędzy absolwentami w Twoim regionie.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłasza nabór do prestiżowej grupy Ambasadorów i Ambasadorek Programu Fulbrighta – zapraszamy otwarte, kreatywne osoby w każdym wieku, działające w różnych ośrodkach akademickich w Polsce do zgłoszenia swojej kandydatury do Programu.

Pierwsza edycja programu

Podczas pierwszej edycji programu 9 Ambasadorów reprezentowało Program Fulbrighta w 9 ośrodkach akademickich w: Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Podczas dwuletniej kadencji Ambasadorzy i Ambasadorki dzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu na stypendium Fulbrighta w USA, przedstawiali aktualną ofertę stypendialną Komisji Fulbrighta oraz udzielali wskazówek, jak wzmocnić swoją aplikację podczas indywidualnych rozmów z zainteresowanymi. Z ich inicjatywy odbyło się także kilka lokalnych spotkań absolwenckich.

AMBASADORZY O UDZIALE W PROGRAMIE:

TWOIM ZADANIEM BĘDZIE:

ORGANIZACJA WYDARZEŃ

Organizacja wydarzeń promujących ofertę stypendialną Programu Fulbrighta w Twoim środowisku naukowym i akademickim, takich jak spotkania informacyjne o ofercie programu, prezentacje doświadczenia stypendystów (organizacja co najmniej 1 wydarzenia w semestrze promującego ofertę stypendialną Programu Fulbrighta, w tym co najmniej 1 rocznie adresowanego do odbiorców także spoza Twojej jednostki macierzystej).

WSPARCIE KANDYDATÓW

Wsparcie kandydatów do stypendiów Fulbrighta poprzez, między innymi, udzielanie informacji o procesie rekrutacji, wskazówek jak przygotować wymagane dokumenty czy w jaki sposób można nawiązać kontakt z potencjalną instytucją goszczącą.

PROMOCJA PROGRAMU

Wspieranie Komisji w realizacji działań promocyjnych, informacyjnych czy networkingowych organizowanych bezpośrednio przez Komisję, np. poprzez uczestnictwo w prezentacjach lub warsztatach.

WSPÓŁPRACA Z AMBASADORAMI

Współpraca z innymi Ambasadorami Programu, w tym udział w spotkaniach i szkoleniach dla Ambasadorów (2 spotkania rocznie).

WSPÓŁPRACA Z ABSOLWENTAMI

Współpraca z absolwentami Fulbrighta, w tym ze stowarzyszeniami absolwentów i ich grupami nieformalnymi aktywnymi w Twoim regionie działania, lub w zakresach tematycznych Twoich zainteresowań.

AKTYWNOŚĆ NA FULBRIGHTERZE

aktywność w portalu Fulbrighter.

Na Twoje zgłoszenie czekamy do końca czerwca

CO OFERUJEMY?

Komisja będzie wspierać Ambasadorów i Ambasadorki merytorycznie, promocyjnie i finansowo, co w praktyce będzie oznaczać, że Komisja:  

  • przeszkoli Ambasadorów (w trakcie spotkań realizowanych dwa razy w roku, będziemy też w miarę możliwości oferować dodatkowe szkolenia i spotkania z ekspertami); 
  • dostarczy materiały niezbędne do działań promocyjnych (prezentacje, ulotki, gadżety itp.); 
  • przekaże pieniądze na realizację zaplanowanych działań (zgodnie z zasadami ujętymi w regulaminie).

Na zgłoszenia czekamy do końca czerwca. Nominacje Ambasadorów Programu zostaną zatwierdzone przez Radę Komisji i będą obowiązywały przez okres dwóch najbliższych lat akademickich. Z uwagi na polsko-amerykański charakter Komisji i naszej Rady prosimy o wypełnianie zgłoszeń w języku angielskim. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez formularz internetowy przeznaczony do tego celu.

PYTANIA?

Justyna Janiszewska foto
Justyna Janiszewska
Dyrektor Wykonawcza

[email protected]

Loading...