Ruszył konkurs Departament Stanu USA na projekty absolwentów!

Ruszył konkurs Departament Stanu USA na projekty absolwentów!

Do 29 marca można składać wnioski o maks. 25 tys. USD w konkursie grantowym Departamentu Stanu dla byłych uczestników programów wymiany rządu amerykańskiego Alumni Engagement Innovation Fund (AEIF).

W razie pytań lub potrzeby znalezienia alumnów do zespołu, pomocą służy:
Marzena Polak
Public Affairs Section
U.S. Embassy Warsaw, Poland
Tel: [48] (22) 504-2317
[email protected]

O środki z funduszu mogą ubiegać się zespoły składające się z minimum 3 alumnów, zarejestrowanych w serwisie International Exchange Alumni. Obywatele amerykańscy mogą wchodzić w skład zespołów, ale nie mogą składać wniosków, ponadto projekty nie mogą odbywać się na terenie USA.
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 25 tys. USD na projekt.

  • Można ubiegać się o grant w jednej z następujących kategorii tematycznych:
    Fostering Economic Prosperity
  • Building Civic Participation, Good Governance, and Resilient Communities
  • Advancing Science, Technology, Health and Innovation
  • Promoting Inclusion and Educational Opportunity
  • Empowering Women and Girls.

Aby ubiegać się o środki, należy być zarejestrowanym na stronie International Exchange Alumni (https://alumni.state.gov). Należy zalogować się w serwisie z wyprzedzeniem – wszelkie problemy z kontem i logowaniem się nie będą rozwiązywane po 26 marca.

Propozycje projektów zgłasza się online poprzez stronę International Exchange Alumni: https://alumni.state.gov/aeif , gdzie przycisk „Apply for AEIF” poprowadzi do formularza zgłoszeniowego na zewnętrznej platformie FluidReview.

Ważne daty:
29 marca – ostateczny termin składania kompletnych wniosków wraz z budżetem
sierpień – ogłoszenie zwycięskich projektów.

Więcej informacji, w tym definicje kategorii tematycznych, formularze, wskazówki pomocne przy pisaniu wniosku, przykłady zwycięskich projektów i inne:

Alumni Engagement Innovation Fund powstał z inicjatywy działu Alumni Affairs w Departamencie Stanu, który jest również administratorem funduszu. W tym roku odbędzie się ósma edycja tego programu. W ubiegłym roku 68 projektów z całego świata dostało dofinansowanie.