W celu upamiętnienia 60-lecia działalności Programu Fulbrighta w Polsce, na ścianach wybranych polskich uczelni wyższych powstaną murale według projektu i w wykonaniu artysty Dariusza Paczkowskiego. Łączące obraz ze słowami, będącymi fragmentami cytatów Senatora Jamesa Williama Fulbrighta, murale to niestandardowa próba przybliżenia szerszej publiczności sylwetki założyciela największego programu wymiany akademickiej i kulturowej Stanów Zjednoczonych.

W tworzenie muralu chcemy zaangażować społeczność lokalną oraz absolwentów Programu Fulbrighta z okolicy. Uczestniczenie w tworzeniu murala będzie okazją do pozostawienia swojego własnego odcisku, w dosłownym tego słowa znaczeniu, nie tylko na ścianie budynku, ale też na kartach historii Programu Fulbrighta. Efekt końcowy będzie miał swój wernisaż w przestrzeni publicznej.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w projekcie i mają możliwość udostępnienia ściany budynku należącego do Państwa instytucji, prosimy o kontakt z Aleksandrą Szaniawską ([email protected], 882-013-011)

Ta strona korzysta z plików cookies do prawidłowego działania. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Loading...