Mural Fulbrighta na Uniwersytecie Wrocławskim - zróbmy to razem!

W ramach tegorocznych obchodów 60-lecia Programu Fulbrighta w Polsce na ścianach wybranych polskich uczelni wyższych powstaną wyjątkowe murale zaprojektowane i wykonane przez znanego artystę Dariusza Paczkowskiego. Pierwszy z murali powstanie na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ten niestandardowy sposób, bo za pomocą sztuki ulicznej, chcemy przybliżyć sylwetkę senatora Jamesa Williama Fulbrighta – założyciela największego programu wymiany akademickiej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Mural jest świetną okazją do wspólnego stworzenia czegoś wyjątkowego co nie tylko wzbogaci miejską przestrzeń publiczną. W tworzenie muralu chcemy zaangażować społeczność lokalną, absolwentów Programu Fulbrighta z okolicy oraz przechodniów.

Aby pokryć koszty związane ze stworzeniem murala, postanowiliśmy założyć publiczną zbiórkę na Facebooku. Zebranie funduszy to jeden cel. Drugi – to umożliwienie jak największej liczbie sympatyków Programu Fulbrighta zaangażowania w ten projekt. Każda, nawet symboliczna wpłata, pokaże twoje wsparcie dla Programu Fulbrighta w Polsce i pozwoli na pozostawienie twojego własnego odcisku nie tylko na ścianie budynku, ale też w historii Programu.

Facebook nie pobiera żadnych prowizji – wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup materiałów oraz pokrycie innych kosztów związanych z wykonaniem murala.

Dołącz do zbiórki

Każda kwota, nawet minimalna, pozwoli nam przybliżyć się do celu, pokazując siłę osób tworzących i wspierających Program Fulbrighta w Polsce oraz pomoże wpisać wartości jakie nim kierują we wrocławską przestrzeń miejską.

Gdzie powstanie mural?

Pierwszy mural powstanie na kampusie Uniwersytetu Wrocławskiego w historycznym centrum Wrocławia – Starym Mieście.

Dariusz Paczkowski

Współzałożyciel grupy 3fala.art.pl. Współprezes Fundacji Klamra. Wnuk malarza Franciszka Sasanowskiego. Wegetarianin. Ojciec Kaliny i Krzysia. Od 1987 roku tworzy graffiti i street art, zaangażowane społecznie. Projektuje instalacje i wycina szablony. Wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. Jest współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Organizator ogólnopolskich i międzynarodowych jamów i tras graffiti. Prowadzi warsztaty w Polsce i na świecie.

Loading...