Wesprzyj naszą działalność

Od 65 lat Program Fulbrighta stwarza możliwości rozwoju polskim i amerykańskim naukowcom, studentom, artystom, a także dziennikarzom i osobom aktywnym w sferze publicznej. Z naszej oferty stypendialnej skorzystało już ponad 5 tysięcy osób (ponad 3 tysiące Polaków i 2 tysiące Amerykanów). Absolwenci często podkreślają, że pobyt na stypendium Fulbrighta przyniósł prawdziwy przełom w ich karierze zawodowej i pozytywnie wpłynął na dalszy rozwój zawodowy i osobisty.

Co roku otrzymujemy o wiele więcej wniosków od utalentowanych osób, których projekty warte są wsparcia, niż liczba stypendiów, które możemy przyznać.

Jeśli chcą Państwo zwiększyć tę pulę i wesprzeć rozwój nauki, kultury i wymiany międzynarodowej, zapraszamy do współpracy. Osoby prywatne, firmy i instytucje mogą nas wesprzeć na wiele sposobów, kilka z nich opisaliśmy poniżej. Masz inną propozycję wsparcia? Napisz do Justyny Janiszewskiej, Dyrektor Wykonawczej Komisji.

Ustanowienie wspólnego stypendium

Finansowanie lub współfinansowanie pobytu polskiego stypendysty lub stypendystki w USA, albo też Amerykanów w Polsce to ta forma pomocy i współpracy, na którą najbardziej liczymy. Taka współpraca może obrać różne formy (np. ufundowania stypendium dla naukowców lub studentów z konkretnej dziedziny, pokrywania czesnego za studia, goszczenia amerykańskiego profesora na Państwa uczelni), w zależności od Państwa możliwości i zasad fundraisingu dopuszczalnych w programie Fulbrighta oraz wspólnych ustaleń. W celu omówienia możliwości współpracy lub poznania przykładów tego typu wsparcia prosimy o kontakt z Justyną Janiszewską, Dyrektor Wykonawczą Komisji.

Sponsoring lub współfinansowanie wydarzeń

Każdego roku Komisja organizuje wiele wydarzeń skierowanych do stypendystów i absolwentów programu, do świata akademickiego, a po części także do szerszego grona wszystkich zainteresowanych osób. Udzielenie nam przestrzeni konferencyjnej, zapewnienie poczęstunku lub opłacenie kosztów podróży mówców lub trenerów to pomoc, którą chętnie przyjmiemy, odwzajemniając się adekwatnym promowaniem Państwa marki. Prosimy o kontakt z Anną Kertyczak.

Przekaż nam 1,5% podatku

Komisja jest organizacją pożytku publicznego. Wypełniając swoje zeznanie podatkowe pamiętaj o tym, by 1,5% swojego podatku przeznaczyć na ważne cele społeczne. We właściwym polu formularza PIT wpisz nasz numer KRS: 0000166179. Środki pozyskane z 1,5% przeznaczamy na stypendia lub działania wspierające stypendystów i absolwentów Fulbrighta.

Przekaż nam darowiznę na cele statutowe

Możesz nas także wesprzeć darowizną. Każda kwota ma dla nas znaczenie i zostanie dobrze wydatkowana – na stypendia lub inne działania programowe Komisji. Jeśli rozliczasz podatek w Polsce, taka darowizna może zostać ujęta w rozliczeniu rocznym i odjęta od rozliczanego dochodu.

Przelew bankowy w złotówkach (PLN)

  • Odbiorca: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
  • Bank: Bank Handlowy w Warszawie
  • Numer konta: 97 1030 1582 0000 0005 0159 4024
  • SWIFT: CITIPLPX
  • Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Przelew bankowy w dolarach amerykańskich (USD)

  • Odbiorca: Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
  • Bank: Citibank New York
  • Numer konta: 30944969
  • ABA (routing number): 021000089
  • Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Wpłata na fundusz stypendialny w USA

Jeśli mieszkasz w USA lub z innych powodów jest dla Ciebie wygodniejsze przekazanie wsparcia za pośrednictwem amerykańskiej instytucji non-profit, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Nasza organizacja partnerska, Institute of International Education utworzyła dla nas fundusz stypendialny.

Wpłaty możesz dokonać poprzez system online (wówczas w polu Select Fund wybierz: Poland Fulbright Assistance Fund).

Fundusze absolwenckie

Fundusz Pam Howland

Pam Howland Fund for Cross-Cultural Musical Connections powstał aby uczcić pamięć Pameli Howland, pianistki i pedagożki, oraz jej niezwykłej pasji do muzyki i edukacji muzycznej oraz zbliżania ludzi poprzez sztukę.

Fundusz Michaela Gilmora

Michael Gilmor Fund for Leadership and Empowerment powstał, aby uczcić pamięć Michaela Gilmora i jego zaangażowanie w promowanie międzynarodowego zrozumienia.

Załóż zbiórkę w serwisie Facebook

Facebook umożliwia użytkownikom założenie zbiórki, której datki w całości trafiają do wybranej organizacji non-profit. Utworzenie zbiórki i przekazanie datków odbywa się zaledwie poprzez kilka kliknięć., jednocześnie dając możliwość rozpowszechnienia informacji o zbiórce wśród znajomych.. Osoby, które udostępniły na Facebooku informacje o dacie swoich urodzin mogą utworzyć tzw. zbiórkę urodzinową. Zbiórka może zostać utworzona maksymalnie dwa tygodnie wcześniej. Wystarczy wybrać organizację, na rzecz której chcemy zbierać pieniądze i zaprosić przyjaciół do udzielenia jej wsparcia z tej okazji. Wszystkie narzędzia Facebooka dla organizacji pozarządowych są bezpłatne – Facebook nie pobiera żadnych opłat z tytułu pośrednictwa w zbieraniu datków.

Aby założyć zbiórkę przejdź do strony: facebook.com/fundraisers i wybierz z listy @FulbrightPolska.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych

W poniższej klauzuli znajdziesz informacje w jaki sposób Fulbright Poland przetwarza dane osobowe darczyńców.

Loading...
Skip to content